Menu Zamknij

Gdzie najlepiej zainwestować pieniądze?

Chociaż żyjemy w dobie kryzysu i większość z nas ledwo wiąże koniec z końcem, są również tacy, którzy mają odłożoną jakąś gotówkę i najchętniej zainwestowaliby swoje środki, żeby po jakimś czasie czerpać z tego profity.

Istnieje wiele różnych form inwestowania pieniędzy. Najprostszą i najbardziej popularną są chyba lokaty bankowe. Wpłacamy na konto jakąś kwotę, blokując ją na pewien czas, a po jego upływie wypłacamy pieniądze i zarobione odsetki. Jednak w opinii wielu, jest to mało opłacalna forma oszczędzania pieniędzy, gdyż odsetki często są równe inflacji lub nawet mniejsze, co sprawia, że w ostatecznym rozrachunku tracimy.

Można również zainwestować w metale szlachetne, chociaż ostatnie wydarzenia związane z Amber Gold mogą skutecznie do tego zniechęcić. Zyski zwykle są większe niż w przypadku lokat bankowych, jednak różnie bywa z wiarygodnością firm, które się takimi lokatami zajmują, gdyż zwykle są to parabanki, które nie podlegają takiej kontroli jak to jest w przypadku tradycyjnych banków.

Ciekawą formą lokowania pieniędzy są waluty obce. Wielu korzysta z takich systemów jak np. FOREX, które pozwalają na zarobienie nawet dość dużych sum, dzięki umiejętnemu inwestowaniu i zarządzaniu kapitałem.

Swoje oszczędności można inwestować na wiele różnych sposobów. Poza wspomnianymi wcześniej formami oszczędzania, istnieje jeszcze wiele innych, które można wymieniać w nieskończoność… papiery wartościowe, nieruchomości, antyki, dzieła sztuki, a nawet wino. Pomysłowość ludzka nie zna granic i im bardziej oryginalny pomysł i lepsze wyczucie chwili, tym większa szansa na większe zyski.

Opublikowany wLokaty i inwestycje

Dodaj komentarz