Menu Zamknij

Ograniczenie kredytów walutowych też w Nordea Bank

Banki wycofują się z udzielania kredytów walutowych. Do wczoraj mówiło się, że jedynie Nordea Bank przyznaje swoim klientom kredyty we franku szwajcarskim.

Dziś natomiast to się zmieniło, bowiem i Nordea Bank postanowiła wprowadzić ograniczenia dotyczące udzielania kredytów w walutach obcych. Kredyt we frankach szwajcarskich dostaną tylko Ci klienci, których dochód miesięczny będzie wynosił co najmniej 15 tys. zł netto. Tym samym będą to kredytobiorcy nieliczni. Nordea Bank oczywiście wszystkie wnioski, które zostały złożone do dnia 15 września rozpatrzy zgodnie z ofertą, która obowiązywała do czasu wprowadzenia zmian.

Banki ograniczenia argumentują nie tylko zmieniającym się kursem walut, ale także przygotowaniem do wprowadzenia w życie Rekomendacji S. Zamiast udzielać kredytów w walucie obcej zamierzają przede wszystkim promowa te w złotówkach. Kredyty w euro dostępne są w 13 bankach. Sytuacja nie zmienia się tak drastycznie jak w przypadku kredytów udzielanych we frankach szwajcarskich.

Opublikowany wInformacje kredytowe

Dodaj komentarz