Menu Zamknij

Kredyt na samochód z wkładem własnym czy bez ?

Dla wielu z nas kredyt samochodowy jest jedyną szansą na zdobycie pieniędzy potrzebnych na sfinansowanie zakupu upragnionego auta. W dobie wzmożonej konkurencji na rynku produktów finansowych banki dokładają wszelakich starań, aby przyciągnąć uwagę klienta. Niejednokrotnie zatem naginając przepisy  deklarują, że są w stanie przyznać kredyt samochodowy opiewający na 100 procent wartości auta.

Taka propozycja brzmi co prawda niezwykle kusząco, ale trzeba jej przyjrzeć się nieco bliżej. Nie wszyscy oczywiście mają do dyspozycji środki, które mogliby przeznaczyć na wkład własny. W takiej sytuacji są niejako zmuszeni do szukania ofert, gdzie nie jest on wymagany. Z czym muszą się liczyć? Obowiązuje tu zasada – coś za coś. Tego rodzaju kredytu odznaczają się znacznie wyższym oprocentowaniem, poza tym banki nie godzą się też wówczas na wydłużenie okresu spłaty i wymagają większej ilości zabezpieczeń. W efekcie starania o taki właśnie kredyt mogą okazać się po prostu nieopłacalne – opcją alternatywną jest wtedy zwykły kredyt gotówkowy. Jeśli jednak ktoś ma pieniądze na wkład własny, bank będzie patrzeć na niego bardziej przychylnym okiem.

Standardowy wymóg w tym zakresie to 10 procent wartości samochodu, ale uwaga – banki zwracają uwagę na wiek pojazdu. Nierzadko jest zatem tak, że jak ktoś chce kupić kilkuletni wóz, musi mieć wkład własny na poziomie co najmniej 30 procent. Koniecznie zatem trzeba zwracać uwagę na to jak udział środków bądź ich brak przekłada się na atrakcyjność warunków umowy kredytowej.

Opublikowany wInformacje kredytowe

Dodaj komentarz